Kamień elewacyjny i… zrównoważony rozwój – w 2024 roku tworzymy odpowiedzialnie  

Kamień elewacyjny, zrównoważony rozwój i Natura – czy jest to możliwe? Okazuje się, że tak. Rok 2024 w naszej firmie to czas kontynuacji pomysłów pełnych innowacji i kreatywności jeśli chodzi o rozwiązania do aranżowania przestrzeni, takie jak kamień elewacyjny. To też okres powrotu do autentyczności i skupienia na połączeniu z Naturą. Każdego dnia, jako szybko rozwijająca się firma, mierzymy się z koniecznością stosowania inteligentnych technologii oraz przekształcania przestrzeni w spersonalizowane przystanie. Czyli takie, które odpowiadają Waszym potrzebom i pozwalają dbać o Naturę.

NSE, nasz kamień elewacyjny i prawdziwe znaczenie “zrównoważonej architektury”

Wydaje się, że są rzeczy tak istotne, że nie pozwalają na kompromis. Na przykład: zdrowe jedzenie nie może być smaczne. A troska o Naturę nie wychodzi poza zakres pojęcia: “nieskażona przyroda”. Czy rzeczywiście tak jest?

Jako firma, która chce pogodzić procesy produkcyjne z troską o Naturę, uważamy, że obecnie koniecznością staje się poszukiwanie sposobów na mądry, techniczny rozwój:

  • taki, który kocha Naturę.
  • taki, który podtrzymuje naturalne dobra, a jednocześnie rozumie istotę rozwoju technologicznego.

Innymi słowy, to właśnie w tym zawiera się definicja “zrównoważonej architektury”. To synteza.

„Zrównoważona architektura”, troska o Naturę i… kamień elewacyjny

Jako istoty ludzkie mamy świadomość, że “zużywamy” kapitał Ziemi szybciej niż zdolność Natury do regeneracji. Dlatego wdrażamy rozwiązania, które harmonizują z Naturą i równoważą to, co niezbędne. Są to oczekiwania i potrzeby Nas – ludzi i przedsiębiorstw z prawem środowiska do tego, aby nie było niszczone.

Dziś, dzięki dostępności rozwiązań technologicznych, możemy harmonizować z Naturą. I taka idea przyświecała nam gdy tworzyliśmy NSE (Natural Stone Effect). Jest to innowacyjna technologia, która zmienia dekorowanie Waszych przestrzeni jeśli chodzi o kamień na elewację.

NSE, kamień elewacyjny i… odpowiedzialne podejście do biznesu

Atramenty UV, których używamy podczas produkcji z zastosowaniem technologii NSE, nie zawierają rozpuszczalników. A zatem są bezpieczne dla środowiska. Co więcej, nadają się do stosowania także w zamkniętych pomieszczeniach. A efekt końcowy?

To nasz innowacyjny kamień dekoracyjny na elewację, który zaspokajają oczekiwania wizualne Klientów. Ponadto, kamień na elewację zewnętrzną Max Stone jest także łatwy w montażu i posiada właściwości samoczyszczące. Zaprojektowaliśmy go tak, by zminimalizować powstawanie plam. To wyraz troski o Naturę i naszych Klientów, którzy nie muszą poświęcać czasu na impregnację, a następnie regularne, czasochłonne czyszczenie, jakiego na ogół wymaga kamień na elewację budynku.

NSE to nasza autorska metoda nadruku w świetle UV, wpisująca się w działania z zakresu CSR. Dzięki NSE możemy z wysoką precyzją imitować różne rodzaje kamienia, ciesząc się jego pięknem.

Nie wymaga to eksploatacji naturalnych zasobów. W ten sposób dbamy o wspólne dobro – Naturę.

Kamień elewacyjny – gdzie go znajdziecie? 

Nasz kamień elewacyjny znajdziecie w sieci sklepów, z którymi współpracujemy i dla których równie ważna jest troska o Naturę > Nasze Salony Sprzedaży

Zrównoważony rozwój – alternatywa dla “ograniczenia konsumpcji”? 

Obecnie rozumiemy, że życie jest niczym innym jak zużywaniem zasobów: wody, kamienia, materiałów… Dotąd uważano, że, aby chronić Naturę, powinniśmy ograniczać konsumpcjonizm. A zatem, uważano, że potrzeby ludzkie i naturalne nie mogą istnieć w symbiozie.

Dziś udowadniamy, że nie musi tak być. A kluczem jest odpowiedzialny, zrównoważony rozwój, oparty o innowacje technologiczne. Przede wszystkim dla nas to też istotny warunek rozwoju w codziennej produkcji, w zakresie takich produktów jak kamień elewacyjny.

W 2024 roku rozwijamy się jeszcze szybciej i ODPOWIEDZIALNIEJ 

Zobacz produkty

This site is registered on wpml.org as a development site.