MAX-STONE
wyszukiwarka
wyszukiwarka
Strona główna   ›   Kamień i płytki dekoracyjne   ›   Kamień ozdobny
Kamień ozdobny
Kamień ozdobny
29.05.2020

Kamień jest uważany za szlachetny, trwały materiał. Nadaje pomieszczeniu solidny, dystyngowany charakter. Nawiązuje także do natury – to materiał występujący w przyrodzie. Nic dziwnego, że kamień ozdobny jest tak chętnie wykorzystywany we współczesnym budownictwie – upiększa nie tylko wnętrza, ale także elementy zewnętrzne, takie jak elewacje czy ogrodzenia. Często zdobi także współczesne, minimalistyczne ogrody.

Płytki Taurus TR1

Kamień na ścianie

Pierwsze skojarzenie, jakie często wiąże się z kamiennymi ścianami, jest luksus. Wykorzystanie naturalnego surowca we wnętrzu wiąże się bowiem z poniesieniem niemałych kosztów. Dlatego coraz większą popularność zyskuje kamień ozdobny. Jest najczęściej wykonany z gipsu i stylizowany na naturalny, dzięki czemu dobrze komponuje się z drewnem i szkłem. To ekologiczne trio jest często wykorzystywane w modnych aranżacjach.

W zależności od dobranych dodatków oraz wykorzystanych barw, kamień dekoracyjny pozwala wydobyć chłodny, elegancki charakter wnętrza lub dodać mu przytulności i ciepła. Pierwszy wariant często wykorzystuje się we współczesnych kuchniach i łazienkach. Drugi lepiej sprawdzi się w pokojach gościnnych, salonach czy sypialniach.

Projektując wnętrze z wykorzystaniem kamienia, warto pamiętać o umiarze i odpowiednim planowaniu. Kamień na ścianie będzie stanowić miłe dla oka tło, o ile nie będzie go za dużo – w ten sposób warto ozdobić pojedynczy element (np. jedną ścianę, kominek, kolumnę). W przeciwnym razie wnętrze może wydawać się przytłoczone. Takiemu efektowi można zapobiec, „przełamując” ciężki kamień lekkością szkła lub urokliwością drewna. W stosowaniu wszystkich tych materiałów ważny jest jednak umiar.

Kamień ogrodowy

Współczesne, minimalistyczne ogrody są tworzone tak, by jak najmniej ingerować w środowisko naturalne. Dlatego coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych trawników, które trzeba kosić i nawadniać (marnować wodę i energię). Trawa jest zastępowana powierzchniami wysypanymi drobnym kamieniem, który może również służyć jako wypełnienie alejek.

Kamień elewacyjny

Mimo że tradycyjny, gładki tynk nadal wydaje się najpopularniejszym sposobem wykańczania domów, do łask wracają kamienne elewacje. W połączeniu z równą powierzchnią, nadaje budynkowi niepowtarzalny charakter – taki kontrast ożywia kompozycję. Podobnie jak w przypadku kamienia na ścianie, kamień elewacyjny również należy stosować z umiarem. Najlepiej prezentuje się bowiem jako dodatek eksponujący pojedynczy element (np. taras, ogrodzenie) lub część ściany zewnętrznej.

Istnieją (przynajmniej) dwa sposoby na wykończenie domu kamieniem elewacyjnym. Pierwszy zakłada wykorzystanie kontrastu (np. jasny tynk-ciemny kamień lub na odwrót), aby uzyskać ciekawy efekt kolorystyczny. Drugi łączy materiały o podobnej barwie, by uzyskać harmonijną, spójną kompozycję. W zależności od wizji projektanta, kamień elewacyjny pozwala nadać budynkowi dowolny charakter.

Mnogość zastosowań kamieni ozdobnych przekłada się na ich coraz większą popularność. Szeroką ofertę kamieni dekoracyjnych znajdziesz m.in. na: https://maxstone.pl/category/kamien-elewacyjny/


Polityka prywatności
FIRMA
O nas
Gdzie kupić?
Aktualności
Kariera
Projekty UE
Kontakt
OFERTA
Kamień i płytki dekoracyjne
Kamień i płytki elewacyjne
Deska elastyczna
Panele drewniane
Płytki cegłopodobne
Akcesoria
INFORMACJE
Poradnik
Inspiracje
Filmy instruktażowe
Montaż i pielęgnacja kamienia
Instrukcje montażu
Tekstury dla architektów
Katalog
 
MAX-STONE sp. z o.o. sp. k.
Bratkówka 130A, 38-406 Odrzykoń
+48 609 565 626
biuro@max-stone.pl
Sklep internetowy
 
 
MAX-STONE sp. z o.o. sp. k.
Bratkówka 130A, 38-406 Odrzykoń
+48 609 565 626
biuro@max-stone.pl
Sklep internetowy
 
Poznaj nas:   Facebook   YouTube   Twitter
© 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: BigCom
Poznaj nas:   Facebook   YouTube   Twitter
© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: BigCom