MAX-STONE
wyszukiwarka
wyszukiwarka
Strona główna   ›   Kamień i płytki dekoracyjne   ›   Cegła dekoracyjna
Turmalin Cegła dekoracyjna
Cegła dekoracyjna
29.05.2020

Pierwsze cegły zaczęto wytwarzać jeszcze przed naszą erą. Wykorzystywano je przez wiele stuleci, aż do XX wieku. Wtedy to zostały zastąpione tynkiem oraz gipsowymi i betonowymi płytami. Obecnie na nowo zyskują uznanie wśród projektantów wnętrz – coraz modniejszym materiałem do ozdabiania mieszkań staje się cegła dekoracyjna. Służy nie tylko do pokrywania ścian, ale także eksponowania niektórych elementów wyposażenia. W zależności od barwy i wzoru, stanowi ciekawe uzupełnienie wielu aranżacji.

Cegła dekoracyjna  

Cegłówka na ścianę

Jednym z najlepszych sposobów na ozdobienie mieszkania i dodania mu niebanalnego charakteru, jest cegła na ścianie. Tworzy ona tło wielu aranżacji. W zyskującym ostatnio coraz większą popularność wystroju loftowym, jest niemal obowiązkowym elementem. Jak sama nazwa wskazuje, cegła dekoracyjna służy raczej do wyeksponowania pojedynczego elementu (np. jednej ściany), niż do pokrywania wszystkich powierzchni. Jej nadmiar może przytłoczyć aranżację.

Barwa cegły to kolejny ważny czynnik, mający wpływ na wystrój. Krzykliwe barwy, np. różne odcienie czerwieni, stanowią ciekawy akcent kolorystyczny i „dodają energii” pomieszczeniu. Ściana umiejętnie ozdobiona klasyczną, rudą cegłą będzie stanowić idealne tło dla stonowanych elementów wystroju (np. w loftowym – ze szkła, metalu, drewna). Biała cegła sprawdzi się natomiast jako uzupełnienie nieco „spokojniejszych”, ale równie modnych stylów – skandynawskiego i minimalistycznego. Użyta z głową, optycznie powiększa pomieszczenie i pozwala tworzyć ciekawe kontrasty (np. z elementami wystroju o krzykliwych barwach). Inne kolory, np. czarny, nadają wnętrzu tajemniczy, ale nowoczesny charakter. W przypadku wszystkich cegieł dekoracyjnych, ważny jest umiar i umiejętny dobór dodatków.

Cegła dekoracyjna na ścianę  

Cegła dekoracyjna – eksponowanie elementów

Cegła dekoracyjna nadaje się nie tylko do ozdabiania całych ścian – jako tło aranżacji. Świetnie sprawdza się jako oprawa dla pojedynczych elementów, np. kominka, ogrodzenia, kolumny. Jej chropowata powierzchnia świetnie eksponuje geometryczne, proste elementy oraz meble o obłych kształtach. Cegła na ścianie w towarzystwie innej faktury (np. gładkiego tynku, połyskującej tapety) pozwala stworzyć ciekawy kontrast, który urozmaici aranżację.

Jak widać, cegły dekoracyjne mają wiele zastosowań i sprawdzają się jako uzupełnienie wielu wystrojów. Dlatego warto zapoznać się z ofertą płytek cegłopodobnych i wybrać takie, które najlepiej oddadzą charakter Twojego mieszkania.

FIRMA
Aktualności
O nas
Gdzie kupić?
Projekty UE
Kariera
Kontakt
OFERTA
Kamień i płytki dekoracyjne
Kamień i płytki elewacyjne
Płytki cegłopodobne
Panele drewniane
Deska elastyczna
FLLOW acoustic
Akcesoria
INFORMACJE
Poradnik
Inspiracje
Filmy instruktażowe
Montaż i pielęgnacja kamienia
Instrukcje montażu
Tekstury dla architektów
Katalog
MAX-STONE sp. z o.o. sp. k.
 Bratkówka 130A, 38-406 Odrzykoń
 +48 609 565 626
 biuro@maxstone.pl
Znaki certyfikacji SGS_ISO 9001
 
MAX-STONE sp. z o.o. sp. k.
 Bratkówka 130A, 38-406 Odrzykoń
 +48 609 565 626
 biuro@maxstone.pl
Znaki certyfikacji SGS_ISO 9001
 
Poznaj nas:   Facebook   YouTube   Twitter
© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: BigCom
...AAAAAA...
Poznaj nas:   Facebook   YouTube   Twitter
© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: BigCom !!